Gijzelnemer van Petticoat slikte scheermesjes in en stak zijn onderbeen in brand

EDE – Corné H. moet zo snel mogelijk worden opgenomen in een tbs-kliniek. Dat stelt zijn advocaat Petra Breukink, die zich grote zorgen maakt over de veiligheid van H. zelf en van zijn omgeving zolang hij in de gevangenis verblijft, dat schrijft Omroep Gelderland.

Corné H. gijzelde in maart 2024 vier medewerkers van café Petticoat in het centrum van Ede. In december van datzelfde jaar gijzelde hij opnieuw twee medewerkers, ditmaal in de Penitentiaire Inrichting in Vught. Na dat incident werd hij overgeplaatst naar de gevangenis in Zaanstad, waar hij sindsdien verblijft in afwachting van een tbs-behandeling.
Volgens zijn advocaat is die situatie onhoudbaar. Zij stelt dat H. onberekenbaar is en een gevaar vormt voor zichzelf en anderen. Zo zou hij onder meer scheermesjes hebben ingeslikt, zijn onderbeen in brand gestoken, een bewaarder aangevallen. Breukink benadrukt dat er in de gevangenis geen passend behandelklimaat is en dat alleen een gespecialiseerde, zwaarbeveiligde tbs-kliniek de juiste zorg kan bieden.
Breukink vindt dat H. voorrang moet krijgen op de wachtlijst voor tbs-plaatsen, gezien de ernst en herhaling van de incidenten. Het kort geding hierover dient vrijdag 6 februari in Den Haag.
U kunt ons voortaan ook volgen via Whatsapp! https://whatsapp.gelrenieuws.nl

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com