Alerte vrouw laat bewust nep-bankmedewerker binnen
DOORNENBURG – Dankzij het alerte optreden van een vrouw uit Doornenburg heeft de politie maandag twee verdachten van bankhelpdeskfraude kunnen aanhouden.
De vrouw werd op 8 juni gebeld door een persoon die zich voordeed als medewerker van een bank. De zogenaamde bankmedewerker vertelde dat er problemen waren met haar bankrekening en dat iemand langs zou komen om dit op te lossen. De vrouw vertrouwde het niet en schakelde haar zoon in, die direct de politie waarschuwde.
Terwijl agenten naar de woning kwamen, hield de vrouw de oplichter aan de lijn en deed alsof ze niets vermoedde. Toen enige tijd later een jongeman bij de woning aanklopte, liet zij hem binnen en hield hem aan de praat. Op een geschikt moment kwam een politieagent de woning binnen en hield de verdachte aan. Kort daarna werd ook een tweede verdachte aangehouden die in een auto in de omgeving zat te wachten.
Beide verdachten zitten nog vast. Het gaat om een 19-jarige man uit Lelystad en een 29-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie spreekt van een geslaagde actie dankzij de alertheid van het slachtoffer.