Veel politie op de been bij demonstratie NVU en tegenprotest
ARNHEM – Zaterdagmiddag heeft de politie grootschalig ingezet bij een demonstratie van de Nederlandse Volks-Unie in Elden bij Arnhem. Ongeveer tachtig aanhangers van de partij verzamelden zich op een plein om te protesteren tegen het asiel- en migratiebeleid. Tegelijkertijd was er een tegendemonstratie van Extinction Rebellion.
Beide groepen stonden gedurende de middag op korte afstand van elkaar in het dorp. Demonstranten droegen spandoeken en borden met verschillende leuzen. De NVU liep daarnaast een route door Elden, die onder meer langs het asielzoekerscentrum aan de Elderhofseweg voerde. Om alles in goede banen te leiden, was veel politie aanwezig, waaronder leden van de Mobiele Eenheid uit Den Haag.
Na afloop van de demonstratie is één persoon aangehouden. Het gaat om een deelnemer aan de NVU-demonstratie. Waarvoor de aanhouding precies is verricht, is niet bekendgemaakt.
Foto’s: Persbureau Heitink
U kunt ons voortaan ook volgen via Whatsapp! https://whatsapp.gelrenieuws.nl

