Politie houdt motorrijder aan na lange achtervolging
GROESBEEK – De politie heeft zondag aan het einde van de middag na een lange achtervolging een motorrijder aangehouden. De bestuurder reed op een sportmotor zonder kentekenplaten en zou tijdens de achtervolging zeer hoge snelheden hebben bereikt.
De achtervolging begon in Groesbeek, waarna meerdere politie-eenheden, waaronder motoragenten, politieauto’s en busjes, werden ingezet. Ter hoogte van Heumen kreeg de politie ondersteuning van een helikopter. De achtervolging liep vervolgens via Mook naar Limburg en stak daarna de grens over naar Duitsland, waar de Duitse politie zich bij de actie aansloot. Via onder meer Materborn, Kleve, Nütterden en Kranenburg keerde de achtervolging uiteindelijk terug naar Nederland.
In Duitsland raakten de politie-eenheden de motor korte tijd uit het oog, maar uiteindelijk wist de politie de bestuurder in Groesbeek bij de rotonde op de kruising van de Mies en Hulsbroek klem te rijden en aan te houden. Volgens getuigen reed de motorrijder tijdens de achtervolging met snelheden van ruim boven de 200 kilometer per uur. Op wegen waar 50 kilometer per uur is toegestaan, zouden snelheden tussen de 150 en 180 kilometer per uur zijn gehaald.
Waarom de achtervolging precies is gestart, is niet bekend. Wel is duidelijk dat de sportmotor zonder kentekenplaten reed. De motor is door een bergingsbedrijf afgevoerd en door de politie in beslag genomen. De politie doet verder onderzoek naar de zaak.
U kunt ons voortaan ook volgen via Whatsapp! https://whatsapp.gelrenieuws.nl
Foto’s: Lucas Lammers / Persbureau Heitink

