Drie gaten ontdekt in lekkend vrachtschip

OOIJ – Een vrachtschip dat vrijdagmiddag lek raakte op de Waal ter hoogte van Ooij, blijkt drie gaten aan de voorzijde te hebben. De brandweer heeft de gaten voorlopig gedicht met neopreenmatten. Rijkswaterstaat neemt de verdere afhandeling over.

Het met zand geladen vrachtschip Hubert zou tijdens het varen iets op de bodem van de rivier hebben geraakt. Hierdoor stroomde water het voorste gedeelte van het schip binnen en kwam het vaartuig aan de voorzijde steeds dieper in het water te liggen.

De brandweer kwam met een brandweerboot ter plaatse en zette pompen in om de betreffende ruimte leeg te pompen. Nadat het water grotendeels was weggepompt, werden drie gaten ontdekt. Brandweerlieden hebben deze met een noodoplossing van neopreenmatten gedicht om verdere instroom van water tegen te gaan.

Voor de verdere berging is een kraan opgeroepen. De komst daarvan laat naar verwachting ongeveer zeven uur op zich wachten. Rijkswaterstaat heeft de inzet inmiddels van de brandweer overgenomen. Het schip ligt met de voorzijde gedeeltelijk onder water, maar is niet volledig naar de bodem van de Waal gezonken.

U kunt ons voortaan ook volgen via Whatsapp! https://whatsapp.gelrenieuws.nl

Foto’s: Persbureau Heitink

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com