Brandweer rukt massaal uit voor schoorsteenbrand bij rietgedekte woning

VOORTHUIZEN – Donderdag rond 17.45 uur is de brandweer met meerdere voertuigen uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een woning in Voorthuizen. Omdat het pand een rieten kap heeft, werden ook een tweede blusvoertuig en twee rietploegen uit Elst en Kootwijkerbroek gealarmeerd.

Ter plaatse bleek de situatie mee te vallen. Hoewel er vonken uit de schoorsteen kwamen, was de brand snel onder controle. Opvallend is dat het schoorsteenkanaal onlangs nog was geïnspecteerd. De brandweer heeft samen met een ramoneur het kanaal geveegd, waarbij veel roet vrijkwam.

De tweede bluswagen en de rietploegen hoefden uiteindelijk niet in actie te komen, al kwam de rietploeg uit Kootwijkerbroek uit voorzorg wel ter plaatse. Buurtbewoners kwamen kijken naar de inzet van de brandweer.

Foto’s: William Harthoorn

U kunt ons voortaan ook volgen via Whatsapp! https://whatsapp.gelrenieuws.nl

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com