Felle demonstratie tegen komst AZC: verdeeldheid op Brummens Marktplein

BRUMMEN – Op het Marktplein in Brummen verzamelden zich zaterdag honderden mensen voor een demonstratie over de geplande komst van een asielzoekerscentrum (AZC). Zowel voor- als tegenstanders lieten van zich horen, en de emoties liepen af en toe hoog op.

Hoewel het gebruik van spandoeken en borden officieel was verboden vanwege veiligheidsredenen, waren ze toch in groten getale aanwezig. Demonstranten gebruikten ze om hun standpunt kracht bij te zetten, wat de sfeer soms gespannen maakte.

Tijdens de bijeenkomst werden meerdere toespraken gehouden. Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen sprak het publiek toe en benadrukte de zorgen van omwonenden. Ook werd de recente moord op de 17-jarige Lisa veelvuldig aangehaald, wat leidde tot felle discussies tussen de aanwezigen.

Ondanks de beladen onderwerpen bleef de demonstratie grotendeels vreedzaam verlopen. Wel is duidelijk dat het dorp diep verdeeld is over de komst van het AZC. De demonstratie maakte duidelijk dat het onderwerp volop leeft in Brummen – en dat de discussie voorlopig nog niet voorbij is.

Foto: Nick Plette

U kunt ons voortaan ook volgen via Whatsapp! https://whatsapp.gelrenieuws.nl

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com